Як вибрати платіжний термінал

Для того щоб розібратися у всьому різноманітті платіжних терміналів, слід зрозуміти, як він сбудован і на що варто звернути увагу при виборі обладнання.

Отже, почнемо з корпусу. Він, по-перше, виконує захисну функцію, а, по-друге, формоутворювальну. Тут слід зазначити звичайні та зламостійкі корпуси, які досягаються через товщину металу спеціальними механізмами і замками, а також ергономічні, тобто зручне та логічне розміщення кріплень під внутрішню начинку апарату.

Розрізняють чотири види вуличних терміналів:

- навісний (підходить там, де є найбільш зручний підхід до стіни і необхідна територія навколо);
- вбудований (схожий по розташуванню на банкомат - не найкраща модель, тому що малопомітна);
- на нозі-опорі, що дозволяє поставити в будь-якому зручному місці без прив'язки до фасаду будівлі);
- за типом «будки» (високий захист від зломів).

Окремо варто звернути увагу на сейф під купюроприймач як додатковий захист грошей.

Монітор. Частіше використовують 17 "модель, а для інших моніторів - 19". Поверх основного монітора накладається сенсорне скло. Воно також буває різної якості. Більш бюджетний варіант сенсорного скла - технологія PAW (недоліки - вимагає драйверів, час від часу калібрування, боїться бруду, реагує лише на натиснення голим пальцем). А більш дорогий варіант - технологія інфрачервоного позиціонування - і це, мабуть, єдиний його недолік. Ми рекомендуємо ставити тільки таке скло, тому економія тут може в подальшому принести нікому непотрібні неприємності.

Модем. Від нього залежатиме сталість і зручність роботи терміналу. Тут однозначно потрібно ставити якісний модем, краще з посиленою антеною. Як альтернатива - віддати перевагу дорожчій моделі, яка має більше функцій.

Купюроприймач. Це складний механізм, який посідає одне з чільних місць у ціноутворенні обладнання. Бувають стекерні купюроприймачі (у цьому випадку гроші акуратно складаються в стопочку, забезпечує більш безпечне інкасування) і без касети (гроші хаотично опускаються або в мішок або у спеціальний сейф). Вони більш бюджетні, і якщо клієнт робить вибір на користь цього виду купюроприймача, ми використовуємо спеціальні сейфи, які вміщують до 2500 купюр. Лідери-виробники якісних купюроприймачів - JCM (Японія), CashCode (Канада), MEI CASHFLOW.

Термопринтер. Ця рухома деталь також є дуже важливою, тому часто схильна до поломки. У дешевих принтерах можуть відбуватися «скомкування» і застрягання чека. Тут безсумнівно лідером є італійська компанія Custom, яка виробляє надійні принтери з величезним запасом ресурсу.

Комп'ютер. Тут однозначно краще використовувати більш надійні та якісні дискові жорсткі диски.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що необхідно індивідуально і вибірково підходити до вибору комплектуючих, спираючись на наявний бюджет і на те, де буде стояти Ваш термінал і скільки платежів на ньому передбачається проводити.

Виходячи з нашого чималого досвіду в роботі з платіжними системами, ми гарантовано зможемо підібрати Вам найбільш відповідну комплектацію платіжного термінала, зробивши максимально ефективними Ваші фінансові вкладення!